طرز تهیه میرزا قاسمی | غذای ایرانی

میلاد در نوشت :
#1
طرز تهیه میرزا قاسمی
اموزش غذای شمالی
انجمن غزلکده بزرگترین انجمن سرگرمی و تفریحی ایران است . ما در تلاش هستیم که همواره بتوانیم طرز ساخت غذاهای ایرانی را برای شما به اشتراک بگزاریم . در این پست ما طرز ساخت میرزا قاسمی غذایی بسیار خوشمزه و مجلسی که غذایی شمالی ( مازندران و گیلان ) است را به شما توضح دهیم . تهیه این غذا بسیار راحت و اسان بوده و یکی از غذا های است که می توان ان را بسیار سریع درست کرد این غذا بسیار خوشمزه و خوش طعم است . پیشنهاد ما به شما این است که حتما یک بار این غذا را میل کنید . میرزا قاسمی در اصل در زمان محمد خان قاجار توسط محمد قاسم خان ابداع شد که به اسم ایشون نیز نام گزاری شد .

میرزا قاسمی.jpg

مواد لازم برای ساخت میرزا قاسمی :
بادمجان 5 عدد متوسط
گوجه فرنگی تازه 2 عدد
سیر یک حبه
تخم مرغ 3 عدد

روغن ، فلفل و نمک به مقدار لازم

اموزش تهیه میرزا قاسمی :
1- برای ساخت ابتدا کار می بایست بادمجان های را کباب کرده بعد از کباب کردن پوست بادمجان ها کنده ( پوست کندن بعد از کباب کردن بسیار راحت است و حتما حواستان باشد که بادمجان ها داغ نباشند ) پس از کندن پوست بادمجان ها را ساتوری خورد کرده . ( هر چه ریز تر بهتر )
2- سپس حالا نوبت گوجه ها می باشد گوجه ها می رسد.در این مرحله گوجه ها را در اب جوش میریزیم و بعد پوست ان ها را کنده و شروع به خور کردن ان ها می نماییم
3- در این مرحله ظرف روغن خود را داغ کرده و سیر را خورد کرده و در داخل ان میریزیم تا سرخ شود ( اگر کم سرخ شود بهتر است ) .
4- سپس در این مرحله گوجه و بادمجان های اماده شده را به ظرف اضافه کرده و میگزاریم سرخ شود و باید تا وقتی که کل اب ان ها نرقته این کار را ادامی میدهیم تا مقداری روغن در ان بماند .
5- حالا به این مخلوط مقداری نمک و فلفل اضاقه کرده ( مقدار نمک و قلقل بستگی به خودتان دارد). حالا این مخلوط را درون ظرفی دیگر ریخته .
6- تخم مرغ ها ار درونی ظرفی دگر ذیخته و ان ها را سرخ میکنیم
7 - این مرحله مرحله اخر است و شما تخم مرغ ها و مخلوط درست کرده خود را باهم قاطی کرده و انقدر هم میزنیم تا زمانی که سرخ شوند .
غذای شمالی شما امادس دیگه می توانید به سلیقه خود ان را در دیس یا ظرف مورد نظر کشیده و نوش جان کنید برای زیبایی بیشتر می توانید از سبزی تازه و سرو و تزیین کنید که بسیار زیبا تر و خوش مزه تر می شود .

طرز تهیه میرزا قاسمی.jpg

نکات قابل توجه :
می توانید برای رنگ بهتر میرزا قاسمی میتوانید از رب گوجه فرنگی و مقداری زردچوبه استفاده کنید .
اگر از طعم بادمجان کبابی دوست ندارید می توانید از بادمجان ابپز نیز ایتفاده کنید .