مراحل نصب دوربین مداربسته به همراه عکس

عباس زاجکانی در نوشت :
#1

نصب دوربین مداربسته - دوربین مداربسته - آموزش نصب دوربین


قبل از نصب یک دوربین مدار بسته باید برنامه ریزی کنید :
مهمترین جنبه نصب یک سیستم دوربین مدار بسته، انتخاب نقاط مناسب برای دوربین و DVR برای به حداکثر رساندن پوشش دوربین و به حداقل رساندن طول کابل است (که به نوبه خود باعث کاهش تلفات خطی که کیفیت ویدیو را تحت تاثیر قرار می دهد، کاهش می یابد). برای داخل سالن، یک گوشه ای در اتاق را انتخاب کنید تا جایی که بیشتر نقاط ورود به اتاق قابل مشاهده است. یک زاویه بالایی برای دوربین خود انتخاب کنید بهترین زاویه هر اتاق معمولا از گوشه ای است که در آن سقف با دیوارها مطابقت دارد. اطمینان حاصل کنید که می توانید تمام ورودی ها و خروجی ها را به روشنی ببینید و دوربین نزدیک یک منبع برق است. برای خارج از منزل، یک نقطه بالاتر از درب، پنجره ها، گاراژ ها و غیره را انتخاب کنید. نقاط بالای 10 فوت را انتخاب کنید تا بتوانید به آسانی آن را نصب کنید.

دوربین مدار بسته.jpg

نصب دوربین مداربسته

دوربین خود را به دیوار نصب کنید بعضی از دوربین ها دارای پد های چسبنده هستند که دوربین شما را به دیوار متصل می کند، اما بعضی دوربین ها دارای پیچ هستند برای متصل شدن که کار را طولانی می کند. در حالی که هر دوربین متفاوت است، بیشتر آنها را می توان به روش زیر نصب کنید :
  • دوربین مداربسته را در محل مورد نظر خود قرار دهید.
  • با استفاده از یک تیغه، علامت را روی دیوار که هر پیچ باید برداشته شود، ایجاد کنید.
  • یک سوراخ برای هر پیچ با استفاده از یک مته الکتریکی ایجاد کنید
  • پیچ را به دیوار پیچ کنید
  • دوربین را به زاویه دلخواه خود قرار دهید
نصب دوربین مداربسته.jpg
قرار دادن DVR
dvr چیست : به منظور ذخیره و مشاهده فیلم های خود، شما نیاز به ضبط ویدئویی دیجیتال (DVR) دارید.یک دستگاه ضبط و مانیتور را راه اندازی کنید. این دستگاه تمام فید های ویدئویی را دریافت می کند و آنها را روی یک مانیتور، معمولا یک صفحه نمایش کامپیوتر یا تلویزیون کوچک پخش می کند. DVR ها دارای ظرفیت های مختلف حافظه ای هستند که به آنها اجازه می دهد تا مقدار مشخصی از ویدیو را از صدها ساعت تا یک روز از فیلم ها ذخیره کنند.
*-*-*-*​
تجهیزات نظارت بر روی یک اتصال BNC متصل می شوند. کابل های BNC ساده برای استفاده هستند - آنها در هر دو طرف یکسان هستند و شما آنها را فقط به پورت مناسب وصل می کنید، یک مهره کوچک را در انتهای آن قرار دهید تا آن را در جای خود قرار گیرد . یک پایان را به خروجی دوربین مداربسته خود و یکی دیگر از پورت های ورودی DVR وصل کنید.
  • توجه داشته باشید که ورودی که به آن متصل می کنید - این ورودی DVR شما باید برای مشاهده ویدئو دوربین تنظیم شود.
  • اگر کابل شما دارای یک اتصال BNC نیست، می توانید یک آداپتور ساده BNC را به صورت آنلاین یا در فروشگاه سخت افزاری خریداری کنید. این باعث می شود که BNC سازگار باشد .

نصب دوربین.jpg
مرکز نظارت
یک مرکز نظارت را ایجاد کنید. هنگامی که شما دوربین های زیادی را در یک لحظه سیم کشی می کنید، به یک مکان ساده نیاز خواهید داشت تا تمام فید ها را به DVR خود برسانید. این باید یک مکان است که به راحتی دسترسی پیدا می کند و جایی که شما می توانید از هر کجا در خانه سیم خود را به راحتی اجرا کنید. اتاق زیر شیروانی، دفاتر و روتر اینترنت شما همه مکان های خوب را برای سیستم نظارت بر شما ایجاد می کنند.
شما فقط باید یک DVR برای تمام دوربین های خود داشته باشید.

سیستم دوربین.jpg
مدیریت کابل ها
سیم های خود را مخفی کنید برای داشتن یک سیستم واقعا حرفه ای، می توانید کابل های خود را از طریق دیوارها با داکت به سوی مرکز نظارت خود اجرا کنید. مطمئن باشید که طرح دیوارهای خود و محل هر گونه لوله، کابل را در هنگام شروع سیمهای خود می دانید. در حال اجرا کابل شما نیاز به سوراخ در دیوار دارید تا داکت محکم شود سپس کابل خود را به DVR وصل کنید
دوربین خود را به یک منبع برق وصل کنید. تقریبا همه دوربین ها دارای یک آداپتور برق هستند که به سوکت دیود معمولی وصل می شوند. انتهای کوچک و دور را به انتهای ورودی برق پشت دوربین مداربسته وصل کنید و انتهای دیگر را به خروجی وصل کنید.

سیم کشی دوربین مدار بسته.jpg
 
loading...

موضوعات مُشابه